Prawidłowo zabezpieczajmy nasze altany i domki letniskowe

Policjanci apelują do właścicieli i użytkowników domków letniskowych i altan, aby prawidłowo je zabezpieczać.  Dokładne pozamykanie obiektów oraz prawidłowe zabezpieczenie cennych rzeczy,
może uchronić nas przed włamaniem.

Pogoda sprawia, że na terenach ogródków działkowych spotyka się coraz więcej miłośników ogrodnictwa. Porządki, przycinanie krzewów i drzew, przesadzanie roślin, wysiew warzyw i kwiatów oraz rekreacja pochłaniają działkowców bez reszty. Musimy też pamiętać, aby opuszczając działkę dokładnie zamknąć swoje altany i domki letniskowe. Pozostawienie uchylonego okna, cennych przedmiotów i urządzeń w łatwo dostępnym miejscu, czy też prowizoryczne zamknięcie drzwi znacząco ułatwiają “pracę” włamywaczom. Często narażając właścicieli na duże straty finansowe.

Dlatego też dzielnicowi podczas patrolowania rejonów służbowych, odwiedzają tereny ogródków działkowych i rozmawiają z użytkownikami działek na temat bezpieczeństwa. Policjanci apelują do właścicieli oraz użytkowników domków letniskowych i altan o prawidłowe ich zabezpieczanie.

Apel dotyczy zabezpieczenia wejść do budynków pod kątem włamań oraz ulokowania cennego sprzętu w miejscach niedostępnych dla obcych. Warto też zastanowić się nad zastosowaniem solidnych zamków w drzwiach, sama kłódka nie zagwarantuje bezpieczeństwa.

O wszelkich niepokojących sytuacjach należy informować Komendę Powiatową Policji w Sanoku, ul. Witkiewicza 3, tel. 112.

Informacja : Policja , KPP Lesko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *