Opiekunka pomoże, gdy rodzina nie może

Choroba dziadka, babci czy zaawansowanych wiekowo rodziców, która sprawia, że stają się oni niesamodzielni i zdani na łaskę innych, zawsze jest szokiem dla rodziny. Nikt nie jest na to przygotowany, nikt nie ma planu na taki wypadek.

Co robić? Jak pomóc? Do kogo się udać? Pytań jest wiele, ale odpowiedzi tak mało. Na początku najważniejsze jest zdiagnozowanie sytuacji oraz tego czego potrzebuje senior oraz zebrania tego, co sami możemy mu zapewnić w ramach rodzinnej solidarności. Co jednak jeśli potrzeby w zakresie opieki są wielkie, a sami nie możemy im sprostać?

Idealnym rozwiązaniem wydaje się być opiekunka nad osobą starszą, która dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu odciąży nas w kwestii zapewnienia całodobowej opieki nad osobą starszą. Jednak gdzie szukać takiej osoby? Z jednej strony musi być ona godna zaufania, natomiast z drugiej znać się na swojej pracy. Doświadczenie w znajdowaniu takich osób ma agencja opiekunek osób starszych Veritas Polska, która od lat pomaga swoim klientom w zakresie opieki całodobowej lub na godziny. Veritas Polska znajduje odpowiednie osoby, podpisuje z nimi umowę, a następnie wysyła na miejsce opieki. Rodzinie pozostaje tylko odwiedzanie seniora w jego domu.

Opiekunka osoby starszej pracująca w Polsce pochodzi najczęściej z jednego z krajów Europy Wschodniej, ponieważ większość polskich opiekunek regularnie wyjeżdża aby opiekować się seniorami w Niemczech i nie są one zainteresowane pracą w Polsce, gdzie oczywiście stawki są sporo niższe niż za Odrą. Jeśli chodzi o zarobki opiekunek zapewnianych przez Veritas Polska, to ich wysokość zależy od kilku czynników. Po pierwsze, stopień znajomości języka polskiego. Po drugie, to długość doświadczenia związanego z opieką nad osobami starszymi. Aby poznać przybliżoną cenę usług opiekuńczych oferowanych przez firmę Veritas Polska należy wejść na stronę www i użyć dostępnego tam kalkulatora wyceny.

Opiekunka pomoże, gdy rodzina nie może

Lesko.info