Olejek do opalania czy krem – co sprawdzi się lepiej ?

Ciepłe dni już minęły i niestety na kolejne przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy porzucić marzenia o słonecznych kąpielach.

Warto przygotować się na to już wcześniej poprzez wybór odpowiedniego kosmetyku, który z jednej strony uchroni nas przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, ale z drugiej strony, że ciemniejszy odcień skóry łatwiej się na niej pojawi.  W tym kontekście najczęściej polecany jest krem i olejek do opalania. Który z tych produktów sprawdzi się lepiej ?

Olejek do opalania i krem – czym różnią się od siebie te produkty ?

Kąpiele słoneczne są niezwykle przyjemne, jednak musimy pamiętać o kwestii zabezpieczenia naszej skóry. Długotrwałe narażenie na promieniowanie UV jest niestety w stanie wpędzić nas w poważne problemy zdrowotne. Zdecydowanie warto więc pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu. Może nam w tym pomóc dobry krem lub olejek do opalania. Oba zabezpieczają nas przed słońcem, jednak pomimo faktu, że ich funkcja jest identyczna, są to dwa zupełnie inne produkty. Czym różni się olejek do opalania od klasycznego kremu przeciwsłonecznego ?

Podstawowa różnica polega na tym, że krem tworzy na naszej skórze tak zwany tłusty film. Jest to warstwa ochronna, która powstaje na skórze na skutek użycia przez nas kremu. To właśnie ona zabezpiecza nas przed zbyt intensywnym działaniem promieni UV. Olejek do opalania natomiast wchłania się niemal od razu. Również ma on działanie ochronne, jednak nie jest ono takie mocne, jak w wypadku kremu.

Olejek do opalania czy klasyczny krem – który z nich będzie lepszy ?

To, czy uznamy za lepszy olejek do opalania, czy klasyczny krem z filtrem, zależy w dużej mierze od naszych preferencji i oczekiwań. Stawiając na krem, mamy pewność, że nasza skóra będzie odpowiednio zabezpieczona warstwą ochronną i promienie słońca nie wyrządzą jej żadnej krzywdy.

Olejek do opalania również oferuje nam ochronę przed słońcem, jednak w nieco mniejszym zakresie niż krem, gdyż nie wytworzy on na skórze warstwy ochronnej. Nie oznacza to jednak, że olejek do opalania będzie mniej użyteczny niż krem. Wręcz przeciwnie! Posiada on masę różnych właściwości, których próżno szukać w kremach – nawilża naszą skórę, bardzo dobrze się wchłania, przyspiesza opalanie i nie zatyka porów.

Olejek do opalania czy krem – który wybrać ?

Odpowiedź na powyższe pytanie może być tylko jedna – najlepiej jest w ogóle nie wybierać i zdecydować się na oba te produkty. Zarówno olejek do opalania, jak i zwykły krem z filtrem są w stanie zapewnić nam dobrą ochronę przed słońcem, robią to jednak w nieco inny sposób. Najbardziej optymalne powinno być użycie olejku, którego składniki będą potrzebowały mniej czasu na wniknięcie w głąb skóry i zabezpieczenie go dodatkową warstwą kremu.

Tłusty film wytworzony przez krem sprawi, że olejek do opalania nie odparuje, tylko maksymalnie mocno wniknie w naszą skórę. Można powiedzieć więc, że są to produkty wręcz przeznaczone do tego, by używać je razem, podobnie jak w przypadku kremów nawilżających i serum do skóry, które cechują się podobną charakterystyką.

Olejek-do-opalania

Lesko.info