Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek – 8 maja

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Polsce obchodzony jest 8 maja, a został on ustanowiony przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w 1958 roku.

Praca bibliotekarza jest niezwykle ważna dla rozwoju kultury i edukacji, a Dzień Bibliotekarza to doskonała okazja do uhonorowania ich pracy i wkładu w rozwój społeczeństwa. Tydzień Bibliotek to natomiast cykliczna inicjatywa, która ma na celu promowanie czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy wśród społeczeństwa.

Podczas Tygodnia Bibliotek organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, takie jak wystawy, konkursy czy spotkania autorskie, które mają zachęcić ludzi do korzystania z bibliotek i czytania książek. Jest to okazja do podkreślenia roli bibliotekarzy jako pośredników między czytelnikiem a książką oraz do promocji wartości kulturowych, jakie niosą ze sobą biblioteki.

Dlatego też, w tym dniu, warto przypomnieć sobie, jak ważne jest poszerzanie swojej wiedzy i jak wiele korzyści może przynieść nam korzystanie z bibliotek. Dziękujemy bibliotekarzom za ich codzienną pracę i zaangażowanie w rozwijanie kultury i edukacji w naszym kraju.

Ogólnopolski dzień Bibliotekarza i Biblioteki

Lesko.info