O Erasmusie u słowackich przyjaciół

09 czerwca grupa uczniów Zespołu Szkół Nr 3 w Sanoku odwiedziła Humenne,  miasto partnerskie na Słowacji aby pochwalić się tam swoim rówieśnikom z uczestnictwa w programie Erasmus+ w Irlandii. 

Chłopcy reprezentujący wszystkie kierunki nauczania, które brały udział w projekcie zatytułowanym “Teoria w praktyce: nauczyciele i uczniowie w firmach”, zaprezentowali swoją pracę oraz zdobyte w Irlandii umiejętności i kwalifikacje.

Hotelova Akademia w Humennem to szkoła o profilu ekonomicznym, która poprzez osobiste kontakty z pracownikami naszej szkoły wyraziła zainteresowanie udziałem w projekcie Erasmus+ w sektorze Kształcenie i Szkolenie Zawodowe. Dlatego też, wizyta z jednej strony miała pokazać uczniom Akademii możliwości jakie stwarza program Erasmus+, a z drugiej pozwoliła koordynatorowi projektu z Polski przedstawić dyrektorce szkoły pani Marianie Chudikowej praktyczne wskazówki związane z przygotowaniem wniosku oraz realizacją projektu w Irlandii.

Po zaprezentowaniu swoich osiągnięć spotkanie zakończyło się konkursem podczas którego słowaccy uczniowie odpowiadali na pytania oparte o wcześniej przedstawione prezentacje. Nagrodami były przywiezione z Polski i Irlandii słodkości.

W drodze powrotnej uczestnicy zwiedzili jeszcze Muzeum Andy Worhola w Medzilaborcach na Słowacji.

Lesko.info