Noc Muzeów

Noc Muzeów to coroczne wydarzenie kulturalne, które swoje początki ma w Polsce, ale rozprzestrzeniło się także na wiele innych krajów na całym świecie. Zazwyczaj odbywa się w określoną noc, zwykle w maju, i polega na otwarciu drzwi muzeów, galerii i instytucji kulturalnych dla publiczności na dłużej, często do późnych godzin nocnych.

Podczas Nocy Muzeów zwiedzający mają okazję bezpłatnie lub za niższą opłatą zwiedzić muzea i miejsca kultury. Wydarzenie ma na celu promowanie sztuki, historii i kultury, a także zachęca ludzi do interakcji z muzeami i instytucjami dziedzictwa w unikalny i interaktywny sposób.

Muzea często organizują specjalne wystawy, zwiedzania z przewodnikiem, warsztaty, występy i inne aktywności, aby wzbogacić doświadczenie zwiedzających podczas wydarzenia.

Noc Muzeów zyskała popularność na przestrzeni lat, przyciągając różnorodną publiczność, w tym rodziny, entuzjastów sztuki i tych, którzy zazwyczaj nie odwiedzają muzeów. Daje to okazję do eksploracji dziedzictwa kulturowego w sposób niekonwencjonalny i stwarza unikalną atmosferę, przyciągając tysiące osób co roku.

W Lesku Noc Muzeów zaplanowano na: 17 maja 2023 r. w godz. 19.00-22.00. Plakat j.n.

Noc Muzeów

 

Plakat: UMiG Lesko