Międzynarodowy Dzień Dziecka

Pierwszego czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. W latach 90tych w Warszawie obradował już Sejm Dzieci i Młodzieży.Od 1950 r. w Polsce oraz innych byłych krajach socjalistycznych zaczęto obchodzić Międzynarodowy Dzień Dziecka.

W związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem sztokholmskim od 1952roku ” Międzynarodowy Dzień Dziecka ” stał się świętem stałym.

Inicjatorem jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.

Międzynarodowy Dzień Dziecka (MDD) – dzień ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).

W tym dniu, w czasie remisji koronawirusa pamiętamy o naszych pociechach spędzając z nimi czas w miejscach ogólnodostępnych i domach.

Szanowni Państwo,
w związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie informujemy, że Administratorem danych osobowych jest firma IAMB4B z siedzibą w Lesku (38-600) na ul. Rynek 14A/4. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych znajdują się w „Polityce przetwarzania danych osobowych” dostępnej w zakładce „Prywatność”.