Black Week & Black Friday

Black Week, czyli tydzień wielkich promocji, już się rozpoczął. Black Friday, czyli czarny piątek, to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez konsumentów dni w roku.

BLACK WEEK & BLACK FRIDAY

Skąd taka nazwa? Teorii na ten temat jest wiele. Czarny piątek wypada w dzień po amerykańskim Święcie Dziękczynienia, jednak nie do końca wiadomo dlaczego.

Zwykle uwielbiamy polować na okazje zakupowe, ale niektórzy uważają, że wydarzenia takie jak czarny piątek zachęcają ludzi do kupowania rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebują i na które ich nie stać.

Pomocne są wówczas oferty ratalne, na które czekają banki. Wiele osób całkowicie traci kontrolę nad wydatkami. W sieci można znaleźć nagrania, na których widać klientów fizycznie walczących ze sobą o okazje.

Twierdzi się również, że czarny piątek nie jest dobry dla właścicieli małych firm, którzy nie mogą sobie pozwolić na oferowanie tego rodzaju obniżek cen, które proponują duże firmy czy sieci sklepów.

Zamiast skorzystać z okazji, aby kupić jak najwięcej w czarny piątek, możesz zrobić coś przeciwnego i nie kupić absolutnie nic. Zasady są proste. Po prostu nie kupuj niczego przez 24 godziny.

Wiele osób jest zaskoczonych, jak trudnym zadaniem się to okazuje. Warto to jednak zrobić i promować takie podejście do czarnego piątku, by inni ludzie bardziej zastanowili się nad wydatkami i podejmowali lepsze decyzje dotyczące tego, co kupują i skąd to kupują.

Są również tacy, którzy unikają w tym czasie sklepów całkowicie, wybierając się na spacer. Życzymy miłego weekendu -:)

Ratusz-Lesko

Lesko.info