X Festyn Parafialny w Jankowcach – koncert Eleni

Prawdziwe tłumy bawiły się w zeszłą niedzielę na jubileuszowym festynie parafialnym w Jankowcach koło Leska. To zasługa organizatorów, którzy jak co roku przygotowali bardzo ciekawy program imprezy, jego promocję i zapewnili przybyłym gościom moc atrakcji.

Jankowce to niewielka, malownicza i spokojna miejscowość położona w Gminie Lesko. Jest jednak jedno wydarzenie w roku, które sprawia, że o liczącej niespełna pół tysiąca mieszkańców wsi staje się głośno nie tylko w Bieszczadach, ale i w prawie całym województwie. Wydarzenie to przyciąga do niej mnóstwo osób szukających dobrej zabawy przy muzyce z najwyższej półki. Świadczyć o tym mogą poniższe zdjęcia prezentujące wypełniony po brzegi plac przy remizie strażackiej. Tym wydarzeniem jest Festyn Parafialny, który w tym roku doczekał się swojej okrągłej 10 rocznicy.

To wspaniała tradycja, która z jednej strony promuje wieś, ale i naszą gminę, a z drugiej, jednoczy mieszkańców wokół wspólnego działania, przyczyniając się do wzajemnej integracji. To godny naśladowania przykład – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Adam Snarski.

Celem pierwszych festynów była zbiórka funduszy na budowę nowego kościoła i cel ten udało się osiągnąć, w dużej mierze dzięki środkom zebranym właśnie podczas kolejnych edycji tej corocznej imprezy. Od samego początku lokalna społeczność pokazała, że nie chce organizować wydarzeń, które będą mało atrakcyjne dla odbiorcy. Chcieli dać od siebie jak najwięcej, dlatego też przez lata do Jankowiec zapraszano takie gwiazdy jak Baciary, Don Vasyl Junior, Dziani i Cygańskie Gwiazdy, Rompey, czy Shantel.

X Festyn Parafialny w Jankowcach - koncert Eleni

Dziś kiedy nowy kościół już stoi i jest dumą miejscowości, organizatorzy nie zakończyli zapoczątkowanej przed laty tradycji, która zapisała się na stałe w kalendarz bieszczadzkich wakacyjnych imprez. Poprzeczka, którą wraz z księdzem proboszczem Adamem Chochołkiem ustawili sobie bardzo wysoko musiała zostać podtrzymana i tak też się stało. W roku jubileuszowym na scenie pojawiła się jedna z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej – ELENI. Kilkutysięczna publiczność mogła wspólnie z nią zaśpiewać jej wielkie hity, takie jak: „Miłość jak wino”, „A słońce sobie lśni” oraz „Dla Ciebie jestem ja”. Dwugodzinny koncert zachwycił każdego, kto ten dzień zdecydował się spędzić w Jankowcach. Braw i gorącego aplauzu nie było końca.

Drugą gwiazdą jaka wystąpiła po Eleni była formacja disco polo „Exelent” z Białegostoku. Ich opóźniony koncert ze względu na wieczorne załamanie pogody był wspaniałym dopełnieniem festynu, a największy singiel zespołu „Najpiękniejsza” rozgrzał wszystkich, którzy mimo chłodu i złej aury do końca zostali na placu imprezy.

Festyn to jednak nie tylko główne gwiazdy, to także lokalne zespoły i soliści, którzy zaprezentowali swój artystyczny dorobek. Tego dnia ze sceny mogliśmy usłyszeć m.in. muzykę folkową czy poezję śpiewaną. Nie zabrakło także dobrego jadła regionalnego, pysznych ciast, miasteczka zabaw dla najmłodszych i konkursów z nagrodami. Jankowce po raz kolejny pokazały, że są zgraną drużyną, która we krwi ma perfekcyjne zagospodarowanie czasu wolnego nie tylko sobie, ale i licznie odwiedzającym miejscowość gościom. Chciałoby się powiedzieć: „Więcej takich społeczności, jak ta”.

Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli tam wrócić i wspólnie z nimi bawić się podczas organizowanych wydarzeń.
Za dotychczasowe należą się im ogromne brawa!

Źródło, foto: UMiG Lesko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Szanowni Państwo,
w związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie informujemy, że Administratorem danych osobowych jest firma IAMB4B z siedzibą w Lesku (38-600) na ul. Rynek 14A/4. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych znajdują się w „Polityce przetwarzania danych osobowych” dostępnej w zakładce „Prywatność”.