Tradycja „Dnia Dziecka” czyli 1 czerwca.

Każda pociecha czeka na prezenty i życzenia od rodziców. A skąd wzięła się tradycja obchodzenia tego święta w Polsce ?

Najmłodsi z niecierpliwością wyczekują swoje ulubione święto. Dorośli wybierają z trudem mnóstwo upominków, szukają lokalnych wydarzeń, na które mogą zabrać dzieci by wspólnie dobrze się bawić i razem aktywnie spędzać czas.

Okazuje się, że Dzień Dziecka to święto z bardzo długą przeszłością. Z inicjatywy Polskiego Komitetu Opieki nad Dzieckiem od 1929 roku w dniu 22 września obchodzono Święto Dziecka.

W wielu szkołach po mszach świętych w kościołach organizowano uroczyste akademie, zawody sportowe, konkursy piosenek, wycieczki, zabawy. W Polsce Dzień Dziecka od 1950 roku jest obchodzony dnia pierwszego czerwca.

Wg. Centrum im. Adama Smitha oszacowało, że wychowanie jednego dziecka do osiemnastki to koszt dla rodziców rzędu 200-225 tys. zł. Przy dwójce jest to już 370-400 tys. zł.

Drodzy rodzice! Nie powinniśmy przeliczać wychowania naszych pociech na same pieniądze.  Wszystkim dzieciom w tym szczególnym dniu życzymy aby ich dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej!

 

 

Redakcja: Lesko.info

 

Szanowni Państwo,
w związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie informujemy, że Administratorem danych osobowych jest firma IAMB4B z siedzibą w Lesku (38-600) na ul. Rynek 14A/4. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych znajdują się w „Polityce przetwarzania danych osobowych” dostępnej w zakładce „Prywatność”.