Sukces Trzech Króli

Rzeszowski Orszak Trzech Króli jest największym ze wszystkich pochodów organizowanych w województwie podkarpackim. W tym roku po raz ósmy całe rodzinny zebrały się by upamiętnić wędrówkę Trzech Króli do Dzieciątka Jezus. Warto również przypomnieć, że w zamierzchłych czasach właśnie 6 grudnia było świętem Bożego Narodzenia. Dopiero później stały się dwoma odrębnymi świętami, dzięki czemu dziś możemy barć udział w tak hucznym celebrowaniu pokłonu mędrców ze Wschodu.

Tegoroczna edycja Orszaku Trzech Króli, której hasłem przewodnim był fragment kolędy „Dzisiaj w Betlejem” – „Cuda, cuda ogłaszają”, zebrała na ulicach Rzeszowa kilkanaście tysięcy osób. Pochód wyruszył spod hali Podpromie następnie podążając al. Pod Kasztanami, ul. 3 Maja aż na Rynek, gdzie odbył się finał jasełek pod gołym niebem.

Podczas pochodu uczestnikom rozdawano śpiewniki i papierowe korony by każdy mógł poczuć się jak jeden z króli idących przywitać narodzonego Króla Świata (Biblia nie podaje liczby mędrców/królów przybyłych do Betlejem, liczba 3 została przyjęta i wpisana w naszą tradycję). Uczestnicy również sami mogli się przebrać za dowolne postacie związane z wydarzeniem narodzin Pańskich, dlatego też mogliśmy podziwiać prawdziwą plejadę różnorakich strojów oraz postaci. Widząc tegoroczny sukces i wielkie zainteresowanie Orszakiem Trzech Króli możemy zacząć już dziś szykować stroje na przyszłoroczny 9 już rzeszowski pochód.

 

 

 

 

 

 

Źródło: Fot. Nowiny24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Szanowni Państwo,
w związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie informujemy, że Administratorem danych osobowych jest firma IAMB4B z siedzibą w Lesku (38-600) na ul. Rynek 14A/4. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych znajdują się w „Polityce przetwarzania danych osobowych” dostępnej w zakładce „Prywatność”.