Dni Leska, maj 2019r. ” Przestrzenie wyobraźni “

Pod hasłem „Przestrzenie wyobraźni” odbywać się będą tegoroczne Dni Leska, na które zaprasza Burmistrz Adam Snarski. Po raz pierwszy w historii wydarzenia z nimi związane będą toczyły się cały miesiąc maj.

Program został tak skonstruowany, aby każdy mieszkaniec oraz turysta znalazł coś dla siebie. Nikt w tym czasie nie powinien narzekać na nudę. Już 1 maja otwarta zostanie Galeria Sztuki Synagoga. We wnętrzach jednej z największych atrakcji turystycznych regionu będziemy mogli podziwiać dzieła bieszczadzkich twórców, a zwiedzaniu towarzyszyć nam będzie muzyka klezmerska. Ponieważ Bieszczady to miejsce, w którym znajduje się chyba najwięcej artystów na 1 km2 w skali kraju, spotkań ze sztuką będzie co niemiara. Lesko w tym czasie stanie się prawdziwym miastem kultury.

Organizatorzy przygotowali warsztaty i spektakle teatralne jakich jeszcze u nas nie było. Prawdziwą perłą będzie występ jednego z najlepszych w Europie teatrów „żywych rzeźb” – Teatr „Carnaval” Odessa. 25 maja aktorów teatru będzie można spotkać w różnych przestrzeniach miasta, a finałem będzie przygotowany przez nich spektakl „Noc w muzeum” rozegrany wśród zabytkowych drzew parku miejskiego. Dobra zabawa to jednak nie tylko teatr. To także muzyka, przy której każdy chce się bawić. Dlatego też do wyboru będziemy mieli koncerty disco i rock. Na scenie, ale i poza nią spotkamy takie zespoły jak „Fanatic” , „Megustar” czy „The Endless River”. Nie zabraknie też wydarzeń sportowych, skierowanych również do osób niepełnosprawnych.

Cały program przedstawiamy na plakacie.
Serdecznie zapraszamy!
UMiG Lesko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *