Zmiana czasu już tej nocy. Śpimy dłużej o godzinę [26.10.2019 r.]

Przestawiamy zegarki z godziny 3:00 na 2:00. Co to znaczy? Możemy spać o godzinę dłużej. Czas z letniego na zimowy przestawimy w nocy z soboty na niedzielę (26/27 października).

Nadal jest to to uciążliwa konieczność. Również tym w roku czeka nas przestawienie zegarów. Komisja Europejska, Parlament Europejski oraz kraje członkowskie UE zdecydowały o zlikwidowaniu okresowej zmiany czasu na terenie Wspólnoty.

Ostatnia zmiana czasu ma mieć miejsce w 2021 roku. Wówczas kraje należące do Unii Europejskiej zdecydują, czy pozostaną przy czasie letnim czy zimowym.

Lesko.info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Szanowni Państwo,
w związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie informujemy, że Administratorem danych osobowych jest firma IAMB4B z siedzibą w Lesku (38-600) na ul. Rynek 14A/4. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych znajdują się w „Polityce przetwarzania danych osobowych” dostępnej w zakładce „Prywatność”.