Wyniki – Bieg Patriotów Polskich w Hołdzie Żołnierzom Niezłomnym „Tropem Wilczym” V edycja Biegu 2019

W Niedziele 03.03.19r. odbyła się V edycja Biegu Patriotów Polskich w Hołdzie Żołnierzom Niezłomnym „Tropem Wilczym” 2019 w Powiecie Leskim Piękna, choć mroźna pogoda, wspaniała atmosfera i żar patriotycznych serc to wszystko można było poczuć na V edycji Biegu organizowanym przez Powiat Leski.

 

W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z różnych zakątków Powiatu Leskiego i okolic, ale również z Gorlic, Krakowa, Rzeszowa czy z Przemyśla. Organizatorzy jak co roku przygotowali 3 trasy na 1000 m, 1963 m główny bieg upamiętniający Ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczak, który zginął 21 października 1963 roku oraz bieg na 6000 m.

WYNIKI

LINK BIEG 1000m  KLIKNIJ TU

LINK BIEG 1963m KLIKNIJ TU

LINK BIEG 6000m KLIKNIJ TU

Na imprezie zagościła również 3 Brygada Obrony Terytorialnej z pokazem sprzętu wojskowego, uzbrojenia, kamuflażem oraz Quadem, który stanowił ogromną atrakcję zwłaszcza dla najmłodszych.

Świetnym uzupełnieniem patriotycznej imprezy była możliwość namalowania na twarzy białoczerwonej flagi, które przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku.

Podczas imprezy odbyła się charytatywna zbiórka organizowaną przez Fundację Wolność i Demokracja, uczniowie ZSTiA pomimo że stojąc z puszkami odczuwali zimno w ich sercu był żar pomagania i patriotyzmu.

Każdy uczestnik mógł zjeść ciepły posiłek przygotowany przez Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Bieszczadnik” za co serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Chwała p.o. Dyrektora Schroniska. Nie zapominajmy również o zaangażowaniu OSP Łukawica przy wydawaniu tych pysznych posiłków.

Bieg rozpoczęli Starosta Leski Andrzej Olesiuk oraz Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca.

Po zakończonym Biegu nastąpiła uroczysta akademia w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Lesku oraz rozdanie pucharów i nagród pamiątkowych. To cudowne jak nasza młodzież potrafi się zaangażować w to patriotyczne przedsięwzięcie są jak Ci Żołnierze Wyklęci Dla których Ojczyzna, to słowo najświętsze.

Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w organizacje biegu (Burmistrzowi Miasta i Gminy Lesko Adamowi Snarskiemu, pracownikom Starostwa Powiatowego w Lesko, wojsku Obrony Terytorialnej, Dyrektor Bieszczadzkiego Domu Kultury Marii Fundanicz-Petka, pracownikom Gminy Lesko, Ochotniczej Straży Pożarnej – (OSP Łukawica oraz OSP Jankowce). Komendantowi Jackowi Pączek Policja w Lesku, Jackowi Dydek PSP Lesko, Dyrektorowi Robertowi Płaziak SPZOZ za profesjonalne zabezpieczenie biegu i pomoc przy organizacji.

Nagrody wręczali: Starosta Leski Andrzej Olesiuk, Wicestarosta Janusz Haftek, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Małecki – inicjator biegu oraz Przewodniczący Rady Miasta I Gminy Lesko Dariusz Kotyła. Rozdawanie nagród prowadziła Danuta Hotloś

 

Informacja: Starostwo Powiatowe w Lesku

Szanowni Państwo,
w związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie informujemy, że Administratorem danych osobowych jest firma IAMB4B z siedzibą w Lesku (38-600) na ul. Rynek 14A/4. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych znajdują się w „Polityce przetwarzania danych osobowych” dostępnej w zakładce „Prywatność”.