Walentynki – święto miłości czy komercja?

Według słownika PWN miłość to m.in. „głębokie uczucie do drugiej osoby, któremu zwykle towarzyszy pożądanie”. Jednak w świecie, który cały czas pędzi łatwo przeoczyć i zapomnieć o poświęceniu choć odrobiny czasu i uwagi swojej drugiej połówce. Dlatego walentynki są doskonałym przypominaczem, że należy się zatrzymać i pomyśleć o tych których kochamy, o tych którzy nadają sens naszemu życiu.

Często zarzuca się, że walentynki są świętem czysto komercyjnym, mającym napędzić rynek konsumpcyjny, wciskający zakochanym różne gadżet. Jednak nikt nie zmusza nas by kupować te wspaniałe prezenty po bajońskich cenach. W miłości bowiem chodzi o uczucie do drugiej osoby a uczucie nie jest współmierne z ceną prezentu. 14 luty można spędzić razem w domu oglądając dobry film, czy jedząc wspólną kolację przy świecach. Jest wiele sposobów by uczcić dzień zakochanych, co prawda prawdziwa miłość nie wymaga specjalnych dni by ją celebrować, ale skoro już mamy takie święto uczcijmy je razem ze swoją połówką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Szanowni Państwo,
w związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie informujemy, że Administratorem danych osobowych jest firma IAMB4B z siedzibą w Lesku (38-600) na ul. Rynek 14A/4. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych znajdują się w „Polityce przetwarzania danych osobowych” dostępnej w zakładce „Prywatność”.