Przyszłość polskiej gospodarki w obliczu pandemii

Ekonomiści są już pewni, że Polskę w 2020 roku czeka zahamowanie wzrostu PKB. Porównując PKB w latach ubiegłych widać wyraźny spadek z ponad 4 proc. do 3 proc.

Powodem takiego rozwoju sytuacji jest ograniczenie inwestycji, wynikające z cięć wydatków samorządowych oraz zastój projektów infrastrukturalnych.

Także nie bez znaczenia jest osłabienie popytu inwestycyjnego wśród przedsiębiorstw, które obawiają się o przyszły stan koniunktury.

Sytuacja Polski wygląda niepokojąco na tle innych krajów, które również zmagają się ze spadkiem PKB, jednak znacznie mniejszym niż to ma miejsce w Polsce, gdzie główną siłą napędową gospodarki pozostaje konsumpcja prywatna.

Dodatkowym problemem negatywnie rzutującym na sytuację polskiej gospodarki jest obecna pandemia, która w znaczącej mierze zahamowała rozwój inwestycji.

Ekonomiści uważają, że jeżeli Polsce uda się utrzymać wzrost gospodarczy na poziomie powyżej 3 proc. to kraj nadal pozostanie w grupie rozwijających się państw UE.

Szanowni Państwo,
w związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie informujemy, że Administratorem danych osobowych jest firma IAMB4B z siedzibą w Lesku (38-600) na ul. Rynek 14A/4. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych znajdują się w „Polityce przetwarzania danych osobowych” dostępnej w zakładce „Prywatność”.