W Stuposianach zatrzymano Irakijczyka

W Stuposianach zatrzymano IrakijczykaFunkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Stuposianach zatrzymali 20-letniego obywatela Iraku, który przekroczył granicę do Polski wbrew przepisom. W sprawie zatrzymano również obywatela Ukrainy, który zamierzał przewieźć Irakijczyka w głąb kraju.

Do kontroli zatrzymano volkswagena na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą okazał się być 28-letni Ukrainiec, który podróżował wraz z mężczyzną, który nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. W toku przeprowadzonych czynności ustalono, że był to 20-letni obywatel Iraku, który polsko-ukraińska granicę przekroczył nielegalnie w miejscu gdzie przebiega ona wzdłuż rzeki San. Do przeprawy przez rzekę wykorzystał ścięte po stronie ukraińskiej drzewo. Pomysłowość imigranta najprawdopodobniej wynikała z wysokiego poziomu wody na Sanie.

Obywatelowi Iraku – sprawcy nielegalnego przekroczenia granicy, wymierzono karę pozbawienia wolności na okres 6 miesięcy z warunkowym zawieszeniem na okres 2 lat, a następnie przekazano stronie ukraińskiej.

Wobec obywatela Ukrainy, który udzielił pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy oraz złamał reguły porządku publicznego i nie spełniał celu wjazdu na terytorium Polski, również wymierzono karę pozbawienia wolności w zawieszeniu. Dodatkowo została wydana decyzja o zobowiązaniu do powrotu na terytorium Ukrainy z zakazem wjazdu na terytorium Polski i krajów strefy Schengen na okres 5 lat.

Źródło, foto: BiOSG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *