Pożar w Wetlinie

Pożar w WetlinieMundurowi Straży Granicznej z placówki w Wetlinie jako pierwsi znaleźli się wczoraj 30 stycznia na miejscu pożaru posesji w miejscowości Wetlina. Dzięki ich sprawnej akcji udało się ocalić życie mieszkających tam rodzin, jak również przynależące do nich budynki mieszkalne.

Funkcjonariusze BiOSG mjr Tomasz Skawiński, chor. sztab. Łukasz Litera oraz st. chor. Sławomir Ślazyk wracali we wtorek wieczorem po służbie do swoich domów, kiedy zauważyli płonący budynek w miejscowości Wetlina. Natychmiast poinformowali dyżurnego Straży Pożarnej a także dyżurnego placówki w Wetlinie, który skierował na miejsce zdarzenia dodatkowy patrol funkcjonariuszy w skład którego wchodzili st. chor. Krzysztof Hryniak oraz kpr. Marcin Nawrocki.

Cała piątka przystąpiła do akcji ratunkowej a wspólnie z właścicielami budynku zaczęli ratować mienie, które jeszcze nie uległo spaleniu. Całą akcje utrudniał fakt, że płonący budynek był z drewna więc ogień rozprzestrzeniał się momentalnie.

Istniało bardzo duże ryzyko, że może się zapalić pobliski budynek mieszkalny. Aby go przed tym uchronić, strażnicy razem z mieszkańcami cały czas polewali ściany budynku wodą. Po ok. 20 minutach na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze Straży Pożarnej, którzy przejęli kierowanie całą akcją.

Funkcjonariusze pomogli strażakom w podłączeniu węży gaśniczych, a także zadbali o zapewnienie bezpieczeństwa na pobliskiej drodze, aby nie doszło do jej zablokowania.

Źródło, foto: BiOSG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *