Policjanci na stoku w Ustrzykach Dolnych

Policjanci na stoku w Ustrzykach DolnychW ramach akcji Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku, policjanci na ustrzyckich stokach pilnują, aby szusujący po nich narciarze poruszali się jedynie po wyznaczonych trasach, oraz przypominają, że nie należy pozostawiać sprzętu narciarskiego bez opieki. Funkcjonariusze zwracają szczególna uwagę na samochody pozostawione przez turystów na parkingach, które pozostawione bez dozoru wiele godzin, mogą być przedmiotem zainteresowania złodziei.

Policjanci przypominają o obowiązku noszenia kasku podczas jazdy przez dzieci i młodzież, które nie ukończyły 16 roku życia.

W ramach przedsięwzięcia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych oraz funkcjonariusz KWP w Rzeszowie przygotowali materiały informacyjne dla narciarzy.

Jednym z elementów akcji jest również konkurs plastyczny pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, kierowany do dzieci i młodzieży. Warunkiem uczestnictwa w konkursie będzie nadesłanie do 20 lutego 2018 r. pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych przez osobę urodzoną w roku 2002 lub później. Na autorów najciekawszych prac konkursowych czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez KGP oraz PZU.

Źródło, foto: Policja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *