Mundurowi z Rzeszowa rozmawiali o bezpieczeństwie z leskimi dziećmi

Mundurowi z Rzeszowa rozmawiali o bezpieczeństwie z leskimi dziećmiPolicjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie kolejny raz spotkali się z dziećmi i młodzieżą, aby rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Podczas spotkań w szkołach podstawowych w Mielcu i Lesku, policjanci przekazali uczestnikom jak bezpiecznie poruszać się po drodze i o tym, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

W ramach akcji „Rowerem bezpiecznie” i działań „Bezpieczny pieszy” policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą i radzą, jak unikać zagrożeń na drodze i nie stać się ofiarą wypadku. Podkom. Paweł Grześ i st. asp. Marcin Skoczylas z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie w ostatnich dniach wiele mówili o bezpieczeństwie na drodze podczas spotkań w szkołach podstawowych na terenie Mielca i Leska.

Policjanci omówili zasady bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze. Uczniowie dowiedzieli się, kiedy będą mogli samodzielnie jeździć rowerem. Omówiono także zachowania zabronione podczas jazdy jednośladem. Uczniowie dowiedzieli się także, z jakich dróg będą mogli korzystać, gdy uzyskają kartę rowerową. Funkcjonariusze podkreślili, jak ważną rzeczą podczas rowerowych przejażdżek jest korzystanie z wyposażenia podnoszacego bezpieczeństwo, czyli kaski i dodatkowe elementy odblaskowe.

Mundurowi przypomnieli uczestnikom spotkań, jak bezpiecznie poruszać się po drodze bez względu na to czy jest się pieszym, rowerzystą czy kierowcą samochodu. Zachęcali do tego, by pamiętać o elementach odblaskowych i nosić je w miejscu widocznym

Źródło, foto: Policja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *