Jak obiecały, tak zrobiły……!!!

Koszykarki LO Rymanów po zdobyciu mistrzostwa powiatu obiecały powalczyć na zawodach rejonowych i słowa dotrzymały. Nasze dziewczęta, 3 marca w hali krośnieńskiego MOSiR-u, rozegrały trzy fantastyczne spotkania i sprawiły sporą niespodziankę, przysparzając nam kibicom, wiele radości swoją dobrą grą.

Licealistki z rymanowskiego ogólniaka najpierw wysoko pokonały zespół z Jasła, a następnie pozbawiły jakichkolwiek złudzeń na korzystny wynik nieźle grającą drużynę ze Strzyżowa. Po tym drugim zwycięstwie zapewniły sobie awans do półfinałów wojewódzkich. Murowanym faworytem do końcowego zwycięstwa były koszykarki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie, które w ostatnich sześciu latach, aż pięciokrotnie wygrywały rejonową Licealiadę w koszykówce.

Licealistki z Rymanowa mając przed tym pojedynkiem zapewniony już awans do dalszych gier, przystąpiły do meczu bez żadnego respektu dla utytułowanych rywalek i bardzo szybko objęły prowadzenie 7:0, wprowadzając w ich szeregi sporo zamieszania, niepewności i nerwowości, a tym samym napędziły im porządnego stracha. Przez kolejne kwarty mecz był bardzo wyrównany, toczył się kosz za kosz, a szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną stronę, a raz w dugą. Dopiero pod koniec czwartej kwarty zawodniczki z Krosna opanowały sytuację na parkiecie. Górę tym razem wzięło większe doświadczenie i ogranie meczowe dziewcząt ze Szczepanika i to one, po końcowym gwizdku sędziego, cieszyły się z końcowego triumfu, który zapewnił im awans do dalszej fazy rozgrywek z pierwszego miejsca. Powody do radości miały też nasze koszykarki, które z drugiego miejsca również uzyskały kwalifikację do rozgrywek na szczebel wojewódzki.